Motrat e mbuluara me qime nga koka deri tek këmbët (FOTO-LAJM)

Këto tre motra ëndërrojnë ditën e martesës por më parë duhet të bëjnë një trajtim për zgjidhjen e një problemi problemi. Ato janë prekur nga një sindromë e rrallë që prek një në 1 miliard njerëz. Vajzat,23, 18 dhe 16 vjeçare, janë të mbuluara me qime nga koka deri tek këmbët.

Savita, Monisha dhe Savitri jetojnë në një fshat të vogël në Indi dhe shpresojnë një ditë të kenë para për të paguar një trajtim për zgjidhjen e problemit.Hypertrichosis universalis është një mutacion gjenetik, në të cilat qelizat që ndalojnë rritjen e qimeve funksionojnë akoma. Vajzat e kanë trashëguar sëmundjen nga babai, që u martua në moshën 12 vjeç. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 12:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori