Mos e mbani laptopin në prehër, po rrezikoni seriozisht shëndetin!
Pëlqej
Sipas specialistëve lap topi duhet të përdoret mbi tavolinë pasi rrezatimi elektomagnetik që kanë kompjuterat mund të dëmtojnë shëndetin.

Në rastet kur nuk keni mundësi është mirë që të përdorni një jastëk.

Rrezatimi elektromagnetik tek laptopët ndodh më shumë në pjesën e poshtme, për këtë arsye organet gjenitale mund të preken më shumë nga rrezatimi.

Valët elektromagnetike prishin strukturën qelizore të njeriut dhe mund të shkaktojnë edhe kancerin. Meshkujt sidomos nuk duhet ta përdorin asnjëherë laptopin në prehër, pasi mund të mbeten steril.

Megjithëse deri tani nuk është përcaktuar apo shfaqur ndonjë sëmundje, por po analizohet mundësia e shkaktimit të kancerit për shkak të prishjes së strukturës qelizore.

Studimet kanë treguar gjithashtu se drita e lëshuar nga ekrani i kompjuterit shkakton pagjumësi tek përdoruesit./albeu.com/


Shtuar më 21/04/2017, ora 15:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori