Mjalti, ilaçi i duhur për flokë të shëndetshëm
Për të pasur flokë me shkëlqim dhe të fortë, mjafton që ne të përdorim mjaltin. Përpos maskave me përmbajtje bimore, mjalti këshillohet pasi përmban vitaminashumta.

Mjalti është një produkt i shkëlqyer për balancimin e flokëve, duke qenë se ai përmban vitaminashumta si A, B, C dhe potasium. Me pak fjalë, mjalti ka veti rigjeneruese për flokët e dëmtuara.

Në një tas hidhni mjaltë dhe një filxhan kafe me ujë. Vendoseni këtë maskë në të gjithë gjatësinë e flokëve dhe lëreni të veprojë për 30 minuta. Më pas lajeni kokën me shampo si zakonisht. Kjo maskë do tu japë flokëve tuaja shkëlqim, forcë dhe gjallërinë e munguar./albeu.com/
Shtuar më 03/10/2014, ora 17:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori