Miqësi e shëndetshme, trup i shëndetshëm
Të zihesh me partnerin, të jesh kompetitiv me kolegun e punës më shumë seç duhet janë shkaktare për probleme në shëndetin tonë. Të paturit miq të shumtë, marrëdhënie të mira me ta, apo praktimi i ndonjë sporti ndihmojnë në luftimin e sëmundjeve të ndryshme si diabetin, hipertensionin madje edhe disa forma të kancerit.

Në bazë të disa kërkimeve dhe ekperimenetevekryera nga University of California në Los Angeles është vërtettuar që krijimi dhe pasja e marrëdhënieve të mira me partnetin dhe kolegët ndihmon mjaftueshëm për një shëndet më të mirë. /albeu.com/
Shtuar më 28/01/2012, ora 18:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori