Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë të uritur
Orizi është një burim i mirë i fibrave dhe anti-oksidantëve, që ndihmojnë në luftimin e inflamacionit dhe problemeve të tretjes.

Ai përmban edhe minerale si: kaliumi dhe natriumi. Për këtë arsye është shumë i mirë për personat, që vuajnë nga problemet e fryrjes, pesha e tepërt dhe mbajtja e lëngjeve të tepërta në organizëm.

Orizi këshillohet edhe për personat, të cilët tentojnë të humbin peshë. Orizi mund të konsumohet shumë shpesh dhe prapë nuk iu bënë të ndiheni të fryrë apo të ndikoj në shtimin e kilogramëve.

Për mbajtjen e kësaj diete, preferohet që orizikonsumohet vetëm i zier. Ju mund ta shoqëroni atë me kos, thjerrëza apo vaj ulliri.
Shtuar më 17/10/2019, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori