Mėnyra e jetesės, ndikon nė plakjen e lėkurės
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Duhanpirja, ekspozimi i tepėrt nė diell dhe mosngrėnia e frutave ndikojnė nė pamjen e jashtme tė njė femre. Sipas njė studimi, nėse njė femėr nuk ndjek njė stil jete tė shėndetshėm, lėkura e saj plaket duke treguar plot dhjetė vjet mė e madhe.

Nė kėtė pėrfundim ka dalė njė studim i realizuar me 585 femra nė Mbretėrinė e Bashkuar, Kinė dhe Spanjė.Femrat e vėzhguara janė tė moshės 45-75 vjeē. Dr. Andrew Mayes deklaroi:

“E dinim qė gjenet ndikojnė shumė nė pamjen e jashtme, por studimi tregon qė njė rėndėsi tė madhe ka edhe mėnyra e jetesės. Tė dhėnat janė marrė pėrgjatė 10 viteve dhe tregojnė qartė se femrat qė ushqehen shėndetshėm dhe nuk pinė duhan, duken shumė mė tė reja se bashkėmoshataret e tyre qė pinė duhan dhe nuk konsumojnė fruta.” /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2013, ora 12:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu