Mënyra e jetesës, ndikon në plakjen e lëkurës
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Duhanpirja, ekspozimi i tepërt në diell dhe mosngrënia e frutave ndikojnë në pamjen e jashtme të një femre. Sipas një studimi, nëse një femër nuk ndjek një stil jete të shëndetshëm, lëkura e saj plaket duke treguar plot dhjetë vjet më e madhe.

Në këtë përfundim ka dalë një studim i realizuar me 585 femra në Mbretërinë e Bashkuar, Kinë dhe Spanjë.Femrat e vëzhguara janë të moshës 45-75 vjeç. Dr. Andrew Mayes deklaroi:

“E dinim që gjenet ndikojnë shumë në pamjen e jashtme, por studimi tregon që një rëndësi të madhe ka edhe mënyra e jetesës. Të dhënat janë marrë përgjatë 10 viteve dhe tregojnë qartë se femrat që ushqehen shëndetshëm dhe nuk pinë duhan, duken shumë më të reja se bashkëmoshataret e tyre që pinë duhan dhe nuk konsumojnë fruta.” /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2013, ora 12:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit