Mëngjes i shpejtë dhe i shëndetshëm
Mëngjesi është një vakt i rëndësishëm që mjekët herë pas here këshillojnë që ne të mos e kalojmë atë. Një mëngjes i shpejtë dhe i shëndetshëm do ju ndihmonte për të pasur një ditë të qetë dhe të bukur pune.

Në mëngjes ju për shembull mund të pini vetëm një gotë me qumësht thjesht ose duke i shtuar pak çokollatë. Ndërsa një mënyrë tjetër mëngjesi është dhe të ngrënit drithëra me qumësht.

Këto janë dy mënyra të shpejta dhe që ju ndihmojnë të merrni proteinat e nevojshme për organizmin si proteina, karbohidrate, lipide dhe ju mbajnë deri në vaktin tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2015, ora 15:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori