Mbroni flokët duke përdorur ujë të vakët
Për të pasur flokë të shëndetshëm teksa ne i dëmtojmë shpesh me tharëse, është e nevojshme që pas çdo larje të bëjmë një shpëlarje me ujë të vakët, e teksa me ujë të ftohtë do të ishte idealja.

Uji i nxehtë i dëmton flokët, ndaj lajini me ujë në temperaturë normale. Këshillohet që të mos harroni të beni një shplarje të fundit me ujë të vakët. Nëse e beni shpesh këtë gjë, do të shikoni rezultate të mira, sepse shplarja finale me ujë të vakët ndihmon të mbylli luspat e flokut dhe mos të dëmtohen kur shkoni më pas të thani flokët me tharëse.

Përpara se të mendojmë se një maskë do të ishte e përkryer, në fillim kujdesuni me ujin që shpëlani flokun. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2014, ora 17:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori