Mbajeni dorën drejt, ngrijeni gishtin tregues dhe shikoni çfarë do ndodh
Shikoni duart tuaja. Çfarë shihni? Nëse përgjigja juaj është “vetëm duart e mia”, atëherë pyeteni një refleksolog.

Ata do t’ju tregojnë se ekzistojnë, sipas hulumtimeve, shumë pika aktive të cilat ju mundësojnë të keni kontroll mbi mendjen dhe trupin tuaj.

Ndër këto janë edhe duart, e në veçanti gishti tregues.
Gishti tregues i kontrollon dhimbjet e muskujve, e gjithashtu edhe ndjenjat e zhgënjimit, frikës dhe turpërimit.

Siç tregohet nga studimet e kryera nga Universiteti i Minesotas, pacientët me dhimbje shpine dhe të muskujve ishin ndjerë më mirë pas një cikli me terapi refleksi.

Mjafton ta ngrini gishtin tregues me dorën tjetër për pesë minuta dhe do ta ndjeni një lehtësim në dhimbjet që i ndjeni. /albeu.com/

Shtuar më 09/06/2017, ora 16:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori