Domatja, ja efektet në lëkurë
Përpos faktit që domaten e gjejmë në kuzhinën tonë, atë mund ta përdorim gjerësisht edhe si një produkt kozmetik për fytyrën tonë. Domatja jep një efekt të shkëlqyer sa i takon papastërtive.

Domatja shërben për mënjanimin e papastërtive të fytyrës. Në fillim preni një domate në copa dhe fërkoni me to pjesët e fytyrës ku keni papastërti.

Pjesën e tepërt të lëngut të domates largojeni me një leckë dhe lyeni fytyrën pastaj me krem. Ju do të shihni se fytyra do të jetë e pastër, sikurse para se ju të kishit vendosur grimin. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 17:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori