Maskë me domate për rigjenerimin dhe pastrimin e fytyrës!
Rinia e përjetshme mund të jetë ëndrra e shumë vajzave, por me kalimin e kohës trupi ndalon së prodhuari kolagjenin.
Kolagjeni është proteina përgjegjëse që mban lëkurën tonë të re. Me reduktimin e kësaj proteine, fillojnë edhe shenjat e para në lëkurë, kryesisht tek zona e syve.

Procesin natyral ne nuk e ndalojmë dot, por mund të përpiqemi ta mbajmë lëkurën përherë të freskët dhe të rigjeneruar. Kështu procesi i plakjes do të jetë më i ngadaltë.

Prandaj po ju prezantojmë një maskë efektive për rudhat e para me produkte qe gjendjen në kuzhinën tuaj. Këtë herë maskën mund ta përgatisni me domate.

Ju duhet një domate mesatare, të cilën duhet ta vendosni të ziejë për maksimumi 5 minuta. Më pas hiqni lëkurë dhe tulin bëjeni pure duke i shtuar edhe 2 lugë çaji me mjaltë dhe 1 lugë çaji me lëng limoni.


Shtuar më 18/03/2018, ora 10:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori