Maska me majdanoz ideale për një lëkurë të freskët
Pëlqej
Ekzistojnë receta të ndryshme natyrale që ju ndihmojnë për të pasur një fytyrë sa më të reskët dhe larg puçrave. Një recetë e tillë është dhe ajo me majdanoz të freskët për ta realizuar këtë maskë ju nevojitet.

Në një litër ujë të zierë vini një tufë majdanoz të freskët dhe lëreni të përgatitet rreth 15 minuta. Më pas kullojeni dhe lëreni të ftohet.

Mund ta mbani në një shishe të vogël në frigorifer një muaj të tërë. Nëse dëshironi të ketë aromë të këndshme mund t'i hidhni disa pika esencë.

Nëse kini fytyrë të yndyrshme, në vend të esencës së trëndafilit hidhni esencë nenexhiku, kurse nëse keni fytyrë të thatë, hidhni disa pika esencë trëndafili.

Për fytyrë normale është mirë në tonik të hidhni disa pika esencë portokalli, kjo është një përbërje që duhet të përdoret në mëngjes dhe në mbrëmje. /albeu.com/

Shtuar më 06/03/2016, ora 12:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori