Luleshtrydhet fruti i mrekullisë, përmirësojnë shikimin
Ditët e ftohta janë pothuajse në përfundim ndërsa tani dhe temperaturat fillojnë të ngrihen. Por kjo kohë gjithsesi që do kujdes dhe për mënyrën e duhur të të ushqyerit.

E për të pasur metabolizëm dhe imunitet të plotë, atëherë luleshtrydhet janë ideale për t’i konsumuar. Ngrënia e luleshtrydheve sjell përfitime të shumta shëndetësore, një nga to është dhe parandalimi i plakjes si dhe mban larg rreziqet nga sëmundjet e kancerit.

Kjo për shkak se përmban antioksidantë, që përveç kësaj largon dhe kolesterolin e keq ndërsa rregullon qarkullimin e gjakut dhe përmirësojnë shëndetin e syve pasi nxisin të parit qartë.

Luleshtrydhet nëse konsumohen në sasi të mjaftueshme dhe të kombinuara më qumësht dhe fruta të tjera, sjellin edhe në një përmirësim të peshës tuaj.
Shtuar më 11/03/2018, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori