Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
Lëngu i grejpfrutit shërben për kurimin e sëmundjeve tumorale
Lëngu i grejpfrutit shërben për kurimin e sëmundjeve tumorale. Shtimi i nivelit në gjak të disa medikamenteve anti-tumorale, amplifikon aftësinë terapeutike.

Ekipi shkencëtarëve të Universitetit të Chicago, të publikuar në “Clinical Cancer Research”, ka zbuluar se lëngu grejfrutit mund të ule dozat ditore të mjekimeve tek të sëmurët me kancer, duke ulur kështu efektet anësore dhe trefishuar veprimin e dozave normale. /albeu.com/

Shtuar më 10/08/2012, ora 14:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori