Lëkurë e pastër dhe plot shkëlqim, aplikoni këtë maskë
Të gjithë kërkojmë një lëkurë perfekte. Për këtë na shërben një maskë natyrale, e cila realizohet njëherë në javë në kushtet e shtëpisë. Maska në fjalë largon të gjitha problemet që ju keni me lekurën, duke ua bërë atë të pastër, të butë dhe plot shkëlqim.

Për ta realizuar atë ju duhen: 1 e bardhë veze, 1 lugë çaji mjaltë, 1 lugë çaji kos, 1 lugë çaji lëng kastraveci. Në fillim rrihni mirë të bardhen e vezës dhe shtojini përbëresit. Pasi ti keni përzier mirë këta përbërës, vendosini në lekurë të pastër për 15 minuta dhe më pas lajeni fytyrën. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori