Largoni flokët e thinjura në mënyrë natyrale
Flokët e thinjura janë një problem shumë i madh për shumë persona.
Andaj, për t’i evituar ato në vend që të përdorni kimikate të ndryshme që edhe mund të jenë të domosdoshme, mund t’i largoni ato në mënyrë natyrale, me limon dhe vaj kokosi, shkruan gazetametro.net

RECETA:

Përbërësit:

Vaj kokosi organik (sasia varet nga gjatësia e flokëve)
3 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur
Përgatitja

Përzieni këto dy përbërës derisa të krijoni një masë homogjene. Më pas vendoseni këtë maskë në kokë dhe masazhojeni atë në kokën tuaj. Lëreni të qëndrojë për një orë.

Më pas lani me shamponin e zakonshëm. Përsëriteni këtë maskë një herë në javë. /albeu.com/
Shtuar më 14/07/2017, ora 16:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori