Ky lloj kanceri nuk të shkakton dhimbje, por të vret pak nga pak
Pëlqej
Kanceri i stomakut konsiderohet si një nga kanceret më të rrezikshëm.

Por detaji më i frikshëm i kësaj sëmundjeje është se rri fshehur dhe nuk shfaq asnjë simptomë, madje nuk keni as dhimbje.

Ata që vuajnë nga kjo sëmundje tregojnë se në fazën e hershme kanë treguar se dhimbja nuk është shenja e parë.

Shfaqja më e zakontë e kancerit të stomakut edhe mund të mos kenë asnjë simptomë, ka thënë Umut Sarpel, profesor dhe kirurg në Neë York.

Më poshtë keni dhjetë shenja të cilat nuk duhet t’i injoroni dhe që lidhen me kancerin e stomakut:

1. Gjak në jashtëqitje ose vjellje
2. Shtimi i oreksitme shpejtësi
3. Dhimbje të brendshme
4. Humbje e shpejtë e peshës
5. Thartirë e madhe në lukth
6. Marramendje, diarre dhe kapsllëk. /albeu.com/
Shtuar më 06/11/2018, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori