Ky është sanduiçi që ju ndihmon të humbni peshë
Një sanduiç ofron lirinë për të ngrënë ushqim të shëndetshëm në lëvizje. Ju mund të rrëmbeni një kafshim ndërsa nxitoni për të punuar ose një takim urgjent.

Ndoshta nuk e dinit, por snduiçët e shëndetshëm jo vetëm që ofrojnë ushqim, por gjithashtu mund të kontribuojnë në humbjen e peshës.

StyleCraze ju tregon një nga llojet e sanduiçëve, konsumimi i të cilit ju bën të humbi peshë.

Manaferrat përmbajnë antioksidantë, dhe gjalpi i bajames ofron shumë përfitime shëndetësore. Ky sanduiç ka vetëm 318 kalori dhe është është një zgjedhje e mirë për të rënë nga pesha.

Përbërësit:

Bukë me drithëra – 2 feta (138 kalori)

Mjedër të freskët – 10 (10 kalori)

Gjalpë bajame – 2 lugë (180 kalori)

Përgatitja:

Përhapni gjalpin e bajames në një fetë bukë.

Nga ana tjetër, përhapeni pastën e mjedrave të freskëta.

Vendosni fetat së bashku dhe gatuajeni sanduiçin mbi një tigan për 5 minuta në nxehtësi të ulët.

Kthejeni sanduiçin dhe shërbejeni kur të fetat e bukës të kenë të njëjtën ngjyrë.

Përfitimet për humbjen e peshës:

Mjedrat janë të pasura me antioksidantë dhe substanca polifenolike që mund të ndihmojnë në zvogëlimin e përhapjes së mbipeshes .

Përmbajtja e lartë e fibrave të mjedrave siguron ngopje dhe shton pjesën më të madhe të vakteve.

Gjalpi arre është një zgjedhje e shëndetshme në krahasim me gjalpin normal. Megjithëse gjalpi i bajames është i lartë në kalori, 2 lugë gjelle të bajameve të përhapura përmbajnë 6 g proteina.

Sipas studimeve, konsumi bajameve mund të ndihmojnë humbjen në peshe.
Shtuar më 29/07/2020, ora 09:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori