Kush mendoni se janë popujt me emocionet më negative?
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njerëzit që përjetojnë më tepër eksperienca negative ndodhen në Lindjen e Mesme, në Afrikën e Veriut, në Irak, në Bahrein, dhe në Palestinë.

Sipas një kërkimi të institutit të statistikave Gallup emocione pozitive përjetojnë më tepër njerëzit në Amerikën Latine dhe Panama të vilët janë në krye të listës të pasuar nga Paraguay e Venezuela.

Të intervistuarit i janë përgjigjur një serie pyetjesh mbi ditët e tyre, emocionet pozitive e negative të tilla si: Jeni trajtuar me respekt dje? Keni buzëqeshur apo qeshur dje? Mësuat ndonjë gjë interesante dje? Përjetuat? (gëzim, dhimbje, shqetësim, trishtim, stress, zemërim)? etj. Studimi u krye në 150 shtete të botës. /albeu.com/
Shtuar më 23/11/2012, ora 17:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit