Kush mendoni se janė popujt me emocionet mė negative?
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njerėzit qė pėrjetojnė mė tepėr eksperienca negative ndodhen nė Lindjen e Mesme, nė Afrikėn e Veriut, nė Irak, nė Bahrein, dhe nė Palestinė.

Sipas njė kėrkimi tė institutit tė statistikave Gallup emocione pozitive pėrjetojnė mė tepėr njerėzit nė Amerikėn Latine dhe Panama tė vilėt janė nė krye tė listės tė pasuar nga Paraguay e Venezuela.

Tė intervistuarit i janė pėrgjigjur njė serie pyetjesh mbi ditėt e tyre, emocionet pozitive e negative tė tilla si: Jeni trajtuar me respekt dje? Keni buzėqeshur apo qeshur dje? Mėsuat ndonjė gjė interesante dje? Pėrjetuat? (gėzim, dhimbje, shqetėsim, trishtim, stress, zemėrim)? etj. Studimi u krye nė 150 shtete tė botės. /albeu.com/
Shtuar më 23/11/2012, ora 17:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.