I vihet tritoli një banese në Durrës
Kurrë mos e përdorni këtë dietë

Mbipesha përkufizohet si një gjendje në të cilën ka një sasi të tepërt të indeve yndyrore në proporcion absolut ose relativ me përbërjen e trupit, shkruan Albeu.com

Një sasi e tepërt e yndyrës zakonisht, por jo gjithmonë, rezulton në një rritje të peshës trupore.

Për këtë arsye, një person i dhjamosur gjithnjë e më shumë kërkon ilaçe dhe zgjedh një regjim që është shumë i rrezikshëm dhe jo vetëm që mund të rrezikojë jetën, por gjithashtu dëmton përgjithmonë organet individuale.

Një nga këto terapi të rrezikshme të obezitetit është marrja e hormoneve tiroide për të zvogëluar peshën. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2019, ora 20:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori