Kura perfekte për pastrimin e arterieve
Një kurë natyrale për pastrimin e arterieve dhe uljes së nivelit të koleserolit është përzierja e limoni me hudhër.

Përfitimet e kësaj kure

Eliminon depozitimin e yndyrës së akumuluar në trup.

Ndihmon në uljen e kolesterolit të keq (LDL) dhe rritjen e kolesterolit të mirë (HDL).

Ul numrin e triglicerideve në gjak.

Parandalon mpiksjen e gjakut.

Ul tensionin e gjakut.

Përmirëson funksionimin e mëlçisë.

Përmirëson funksionimin e veshkave.

Përmirëson qarkullimin e gjakut.

Forcon sistemin imunitar.

Rigjeneron qelizat nëpërmjet vetive antioksiduese.

Çfarë ju duhet?

4 limona
4 thelpinj hudhre
3 litra ujë të valuar
Përgatitja:

Qëroni hudhrat dhe i ndani në gjysmë.
I lani mirë limonët dhe i prisni në copa të vogla pa ua hequr lëkurën.
I përzieni ingredientët me ujin e valuar.
E ndani përzierjen në tre kavanoz dhe i mbushni ato me ujë të ftohtë.
Mbyllini mirë kavanozët dhe i ruani në frigorifer.
Si duhet ta pini?

Ditët e para duhet të konsumoni një lugë gjelle nga kjo përzierje një gjysmë ore para çdo vakti.

Nëse nuk keni asnjë efekt anësor, mund ta rrisni sasinë në 2 lugë gjelle një gjysmë ore para çdo vakti.

Ky trajtim duhet të zgjasë 40 ditë dhe mund ta bëni njëherë në vit./albeu.com/

Burimi: Step to Health
Shtuar më 05/11/2016, ora 15:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori