Kura natyrale për përmirësimin e shikimit që ka habitur mjekët
Qëndrimi me orë të zgjatura para kompjuterit apo telefonit sigurisht që do të shkaktojë probleme në shikim. Konsultimi me okulistët është i këshilluar por gjithashtu edhe kura të krijuara në në mënyrë natyrale mund të rezultojnë efektive.

Vladimir Petrovich Filatov ka krijuar një kurë tërësisht natyrale dhe me produkte lehtësisht të gjendshme që ka habitur dhe mjekët.

Nevojiten
-100gr lëng aloe vera
-300 gr mjaltë
-500 gr bajame të grimcuara
-3-5 pika lëng limoni

Përgatitja:

Pastroni mirë aleo veren dhe nxirrni lëngun me kujdes. Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe përzieni deri sa të marrin formë homogjene.

Konsumoni një lugë gjelle 3 herë në ditë 30 minuta para vakteve. Rezultatin do ta vëreni shumë shpejt.

Shënim: shmangni këtë recetë nëse vuani nga sëmundjet renale acute, çrregullime gastrointestinale, proceset inflamatore të organeve gjenitale femërore, sëmundjet kardiovaskulare, tuberkulozi dhe hemorroidet.

Shtuar më 17/05/2019, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori