Kujdes! Nëse i jepni kufjet tuaja dikujt tjetër rrezikoni shumë
Pëlqej
kufje gjendet një element i quajtur cerumeni, një produkt i gjëndrave ceruminale dhe gjëndravedjersës të përzier me qeliza të vdekura të lëkurës, veshëve, baktere dhe papastërti nga veshi.

Vetëm imagjinoni se çfarë ka të bëjë me to, nga qelizat e ngordhura deri te dylli nga veshët dhe bakteret.

Është jashtëzakonisht e rëndësishme që rregullisht të pastroni kufje për të zvogëluar rrezikun e infektimit.

Përdorimi i kufjeve gjatë kohës që trupi prodhon sasi të mëdha të djersës mund të çojë në të ashtuquajturat "fryrje e veshit" – inflamacioni i veshit të jashtëm, një infeksion i dhimbshëm i veshëve.

Simptomat e inflamacionit janë dhimbje të forta, kruajtje dhe shkarkim të aromës së pakëndshme. /albeu.com/
Shtuar më 10/08/2018, ora 14:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori