Kujdes me pėrdorimin e tepert tė aspirinės
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nėse merrni pėr 10 vite aspirinė dyfishohet rreziku pėr humbjen e shikimit. Sipas njė studimi tė realizuar nga njė grup shkencėtarėsh nga Universiteti i Uiskonsin aspirina mund tė nxisė AMD-nė, njė ērregullim tė syrit qė ēon nė verbėri.


Nė kėtė studim janė marrė 5 mijė vullnetarė nė njė periudhė 20-vjeēare. Disa prej tyre kishin pėrdorur aspirinė tė paktėn 2 herė nė javė. Aspirina konsiderohet si njė ilaē qė ndihmon nė qarkullimin e gjakut, ndihmon nė parandalimin e sėmundjeve tė zemrės, por gjithmonė duhet konsultuar doktori para se tė merret rregullisht pėr dhimbje tė ndryshme. /albeu.com/

Shtuar më 19/12/2012, ora 14:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe

Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe