Kujdes me këto ushqime! Shkaktojnë fryrje barku
Problemi me fryrjen është më shqetësues se kilogramët e tepert pasi njerëzit zakonisht nuk e kuptojnë se çfarë ushqimesh u shkaktojnë fryrje dhe nuk e dinë nëse janë të shëndoshë apo thjesht të fryer.

Ka shkaqe të ndryshme për fryrjen dhe këto të fundit varen nga mënyra se si hamë dhe çfarë hamë.

Më poshtë do të lexoni të gjitha ushqimet që shkaktojnë fryrje barku

– Fasule
– Brokoli
– Lakër brukseli
– Lakra
– Pijet e gazuara,
– Lulelakër
– Çamçakëz
– Fruta të tilla si mollë, pjeshkë dhe dardha
– Ëmbëlsirat me shumë sherbet
– Qumështi dhe produktet e qumështit
– Qepet
– Sheqeri etj.
Shtuar më 09/08/2018, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori