Kujdes! Këto ushqime krijojnë rrudha të parakohshme
Pamja është një ndër gjërat më të vyera në botë dhe për këtë gjë mundohemi të kujdesemi për të duke u ushqyer sa më shëndetshëm.

Por janë disa ushqime të cilat ndikojnë keq në shfaqjen e parakohshme të rrudhave.

Disa ushqime kanë shumë “yndyrë të avancuar” në përmbajtjen e tyre, gjë e cila ndikon në plakjen e shpejt të lëkurës.

Sigurisht që në përditshmëri është e pamundur që këto ushqime të eliminohen tërësisht, por është e munduar që ato të konsumohen sa më pak, duke u zëvendësuar me ushqime që e pasurojnë me vitamina lëkurën dhe e mbajnë atë të freskët, siç janë peshku, frutat e freskëta dhe perimet jeshile.

Ja një listë e ushqimeve që ju bëjnë të plakeni më shpejt:

Mishi

Të skuqurat

Djathërat

Brumërat

Ushqimet e ngrira

Prodhimet e grurit.

Këto ushqime vërtet janë të shijshme gjatë kohës që jeni duke i ngrënë, por më pas kanë pasoja negative në lëkurën tuaj./albeu.com/
Shtuar më 29/01/2017, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori