Kremi me 2 përbërës që ndihmon në zhdukjen e strijave në lëkurë
Strijat janë shqetësimi i shumicës së femrave. Flitet e flitet vazhdimisht për to pa i dhënë asnjëherë një përgjigje përfundimtare përmirësimit të problemit. Kremërat nuk janë asnjëherë zgjidhje por mund të ndihmojnë shumë përzierjet me përbërës natyralë që bëni në shtëpi.

Si të veproni?

Një kuti mesatare kremërash mbusheni përgjysmë me vaj kokosi dhe gjysmë me xhel natyral aloe vera. Hapni degën e aloes dhe mblidheni xhelin vetë. Përziejeni masën mirë dhe ruajeni në frigorifer.

Lyeni përditë pjesët problematike të trupit ku keni të çara të lëkurës. Pas tre muajsh do të vini re patjetër ndryshimi. Strijat mund të mos zhduken përfundimisht por me siguri që lëkura juaj nuk do të duket më si përpara tre muajsh.
Shtuar më 11/08/2018, ora 17:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori