Konsumoni avokadon dhe brokolin – ngadalësoni plakjen
Shenjat fizike të plakjes, do të mund të ngadalësoheshin nga një përbërës që e përmban brokoli dhe avokadoja, thonë shkencëtarët.

Këto perime e ngadalësojnë përkeqësimin e mëlçisë dhe funksionimin e syve dhe metabolizmin, ka gjetur një studim i ri.

Nicotinamide mononucleotide, është elementi që ju mbron nga plakja e cila me kalimin e kohës zhduket nga trupi juaj.
Shtuar më 28/03/2018, ora 16:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori