Konsumimi i peshkut pengon shfaqjen e njollave në lëkurë
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Peshku i konservuar është po aq efektiv sa peshku i freskët, por gjithsesi se më shumë preferohet peshku i freskët, pasi ka sasi më të madhe të acideve yndyrore omega 3.

Edhe shumë studime të mëhershme kanë nxjerrë në pah të mirat nga konsumimi i peshkut, që përfshijnë edhe zbutjen e problemeve me nyjat, luftimin e tumoreve dhe gjendjen e përgjithshme psikofizike.

Personat, të cilët së paku tre herë në javë han mish peshku, janë për 40 për qind më të mbrojtur nga sëmundjet e përmendura më lart, ndërsa edhe lëkura juaj do të jetë më e shëndetshme dhe më e ndritshme./albeu.com/
Shtuar më 22/09/2016, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori