Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Konsumi i patates ka efekte pozitive në parandalimin e kancerit
Një studim i fundit i kryer nga një grup shkencëtarësh nga Universiteti Zhejiang në Kinë zbuluan se konsumimi i lulelakrës, patateve dhe qepëve ul shanset për t’u prekur nga kanceri në stomak.

E kundërta ndodh me konsumin e tepërt të birrës, pijeve të forta alkoolike dhe ushqimeve të konservuara, që sipas ekspertëve rrisin rrezikun për t’u prekur nga kanceri.
Mbrojtëse të mira kundër kancerit janë gjithashtu lakra dhe selinoja.

Besohet se të gjitha perimet përmbajnë vitamin C, që gjendet me shumicë tek patatet dhe që vepron si antioksidues kundër problemeve me stomakun./Albeu.com/
Shtuar më 17/03/2017, ora 16:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori