Kombinoni dhe hani këto 2 ushqime çdo ditë për të humbur peshë!
Pëlqej
Avokado dhe qiqrat duhet të jenë patjetër në listën e ushqimeve të secilëve prej nesh.

Avokado përmban sasi të mëdha yndyre, megjithatë, është e rëndësishme t’ju theksojmë se kanë më së shumti “yndyrë të mirë”, e cila ndihmon në uljen e niveleve të kolesterolit dhe mban zemrën tuaj të shëndetshme e të fortë.

Avokadot përmbajnë gjithashtu proteina, fibra dhe vitamina. Është fantastik për të humbur peshë dhe bashkë me qiqrat bën një përzierje të shëndetshme dhe efektive për humbjen e kilogramëve të tepërta.

Nëse konsumohen, ata kanë përfitime shëndetësore si të avokados dhe janë burim i madh proteinash dhe fibrash, të cilat ndihmojnë në tensionin e gjakut dhe tretjen, duke mbajtur lëvizjet e zorrëve të rregullta /albeu.com/
Shtuar më 11/11/2017, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori