Kjo recetë largon të gjitha pikat e zeza nga fytyra
Pikat e zeza shkaktohen nga ushqyerja e dobët, lëkura e yndyrshme, poret e dëmtuara dhe flokët e yndyrshme.

Kur iu del një puçërr dhe e shtrydhni , porja e lëkurës mbetet e hapur dhe në atë moment qelizat e lëkurës oksidohen dhe oksigjeni i kthen ato në pikazeza.

Por, a e dini se ekziston një recetë e thjeshtë e cila ka ndihmuar shumë personave që t’i heqin këto pika?

Kjo është receta:

Përbërësit:

Një gjysmë limoni (lëngu i tij)

3 lugë çaji mjaltë

Metoda:

Bëni bashkë këta përbërës, përzieni dhe përameni në zonat me më shumë pika. Lëreni për 5-7 minuta dhe lajeni me ujë të ftohtë më pas.
Shtuar më 02/10/2017, ora 22:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori