Kjo erzë shëron 150 sëmundje
Cilësitë mjekësore të kësaj erëze gradualisht janë zbuluar gjatë shekujve dhe është konstatuar që ndikon fuqishëm kundër inflamacionit.

Kjo erzë është e njohur në të gjithë botën për vlerat e saj kurative.

Kurkuma (Curcuma longa) përmban kurkuminë, polifenol, përbërës aktiv i cili ka më shumë se 150 cilësi terapeutike.

Konsumimi i mjaltit dhe i kurkumës përmirëson metabolizmin dhe shton numrin e baktereve të mira në zorrë.

Ilaç kundër gripit dhe ftohjes.

Përbërësit: 100 g mjaltë, 1 lugë kurkumë pluhur.

Përzieni të dy përbërësit ashtu që në tërësi të bashkohen dhe vendosni në një kavanoz të pastër.

Sapo të vëreni simptomat e para të ftohjes apo të gripit, ilaçin merreni në këtë mënyrë:

Dita e parë: merrni gjysmë luge në çdo orë.
Dita e dytë: merrni gjysmë luge në çdo dy orë.
Dita e tretë: merrni gjysmë luge tri herë në ditë.
Shtuar më 10/06/2017, ora 10:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori