Kjo bimë ju vret, hiqeni urgjentisht nga shtëpia!
Gjithçka në këtë botë ka gjëra të mira ashtu edhe të këqija, e njejta ndodh edhe në botën e bimëve. Shumica prej nesh pajtohemi që shtëpia jonë ka nevojë për diçka të gjelbër.

Por djaloshi 5-vjeçar Estaban, futi aksidentalisht gjethen e një bime në gojë, ndërsa gjuha dhe goja e tij u ënjtën aq shumë sa ia morën frymën dhe i shkaktuan vdekjen.

Bima e ashtuquajturDieffenbachia Amonea” po konsiderohet mjaft e rrezikshme, saqë thuhet se u mori jetën e 15 adoleshentëve në të gjithë botën.

Për bimën thuhet se ka një përbërës kimik të ashtuquajtur “Diefenbaker”, e cila shkakton vdekjen.

Ky raport u mor nga disa qendra spitalore të ndryshme në Amerikë. /albeu.com/
Shtuar më 17/08/2017, ora 18:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori