Kivi lufton rrudhat
Në bazë të kërkimeve të fundit, studiuesit britanik kanë arritur në perfundimin se kivi është mjaft i mirë në luftën kundër rrudhave, por edhe forcon sistemin imunitar.

Nëqoftëse do të shikojmë vlerat e tij, mjafton të përmendim faktin se kivi ka 45 kalori, përmban vitamine C dhe E dhe keto vitamina ndihmojne në hidratimin e lekurës.

Nëse po perdorni kivin kundër rrudhave, efektin e tij mund ta perforconi me një maskë të tillë. Mund të realizojnë një krem nga një kivi dhe pak kos. Aplikoni në fytyre një shtresë të trashe dhe lëreni të veprojë për pak minuta. Pas saj, më pas shpëlajeni mirë fytyrën. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2014, ora 10:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori