Këto janë vitaminat që duhet të merrni pas moshës 35-vjeçare
Pasi kalon të 35-at kujdesi për veten duhet të jetë edhe më i veçantë. Në këtë moshë është ndoshta momenti i duhur për të marrë disa vitamina plus pasi në shumicën e rasteve mungojnë.

Vitamina të caktuara i mungojnë trupit tonë, jo vetëm për shkak të kequshqyerjes, pasi kjo mungesë mund të vihet re edhe tek ata të cilët pretendojnë se ushqehen mirë.

Vitaminat të cilat rekomandohet të merren pas të 35-ave janë:

-Vitamina C

-Magnezi

-Vitamina D dhe kalcium

-Omega 3

-Seleni /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 10:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori