Këshilla të rëndësishme për një gjumë ideal
Pëlqej
Janë të shumtë njerëzit që kanë probleme me mungesën e gjumit.

Sigurisht kjo shkaktohet nga një numër shumë i madh faktorësh, por ajo që duhet të dimë është se jemi gjithmonë në kohë për t’i rikuperuar.

Një eksperte e njohur e shëndetit, Craig Ballantyne ka zbuluar formulën e gjimit ideal, shkruan shije.al.

Ja çfarë këshillon ajo:

- Mos pini asnjë kafe, pije energjike apo stimulantë 10 orë përpara se të shtriheni për të fjetur.

- Mos mendoni asnjëherë për punën 2 orë përpara gjumit.

- Mos konsumon alkool të paktën 3 orë përpara se të shtriheni për të fjetur.

- Mos shihni televizor një orë përpara se të flini.

- Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, çohuni direkt sapo të bjerë alarmi i zgjimit.
Shtuar më 21/04/2017, ora 18:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori