Kamomil për biondet, si të veproni për flokët
Metodat e vjetra ende aplikohen sot dhe janë të shkëlqyera, kjo referuar edhe maskave të ndryshme për fytyrë dhe flokë. Një ndër to është me anë të kamomilit. Aroma e kamomilit është e mrekullueshme dhe nuk ka efekte anësore. Këtë maskë popullore duhet ta përdorni pa problem, e ndërsa rezultati vërehet më shumë në kokën e biondeve natyrale.

Në një enë me ujë të ngrohtë fusni disa gjethe kamomili, ose bustina të gatshme dhe lërini derisa uji të mos jetë ftohur plotësisht.

Lajini flokët dhe para se t’i thani me peshqir, shpërlajini me lëngun e kamomilit. Më mirë do të ishte ku sapo t’i shpërlanit, të qëndronit për 30 minuta në diell. /albeu.com/
Shtuar më 17/10/2018, ora 17:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori