Kafeja, ilaç për përtacët
Nje studim ne universitetin kanadez British Columbia, ka treguar se kafeina rrit ose redukton deshiren per pune ne varesi te personalitetit.

Ky konkluzion ka ardhur si rezultat i studimeve te shkenctareve ne lidhje me motivimin e punes dhe suksesin ekonomik personal.

Sipas Fox News njerezit punetore te ndikuar nga kafeina shmangin punen dhe dembelet aktivizohen.

Nese jeni te ngadalte dhe pertoni te punoni konsumoni produkte qe permbajne kafeine dhe nese jeni tip i shkathet qe e doni punen, kafja mund t’ju ngadalesoje ne veprimet tuaja.

Shtuar më 20/04/2012, ora 13:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori