Ja zgjidhja për ata që vuajnë nga gurët në veshka
Vetëm ata që e kanë provuar dhimbjen e gurëveveshkave e dinë që është një nga dhimbjet më të forta që mund t’i përjetojë njeriu, madje edhe më të forta se dhimbjet e lindjes.

Megjithatë, gurët e veshkave nuk kanë nevojë të jenë shqetësim i vazhdueshëm.

Përveç që është e nevojshme të pihet shumë ujë i pastër, të hahet ushqimi i pasur me kalcium, magnez dhe vitaminë B, është interesant që limoni, limeti ose uthulla e mollës mund të ndihmojnë ne luftën kundër gurëveveshkave.

Shtimi i limoni të freskët, limetës ose uthullës së mollës në pije gjatë ditës do të ndihmojë në shërimin e trupit, dhe përveç kësaj në mënyrë efikase edhe do të bllokoni formimin e gurëveveshkave.

Këto lëngje po ashtu do të ndihmojnë shpërbërjen e shpejtë të gurëve ekzistues.

“Në simptomat e para të dhimbjes në veshkë të shkaktuar nga gurët, përzieni vajin e ullirit dhe lëngun nga limoni organik, pini përzierjen menjëherë me një gotë uji pastër.

Prisni gjysmë ore dhe pastaj shtrydhni lëngun e një gjysmë limoni dhe përzini me një gotë uji të pastër, shtoni një lugë uthull molle dhe pini”, shkruan dr. Edëard F. Group në blogun Natural Health & Organic Living Blog. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2017, ora 12:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori