Ja si t’i zbardhni dhëmbët me letër alumini
Dhëmbët e bardhë janë dëshira e secilit nga ne. Për të pasur dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm është e rëndësishme që të përdorni metoda të ndryshme natyrale. Një ndër këto mënyra është edhe mbështjellja e dhëmbëve me folie alumini.

Për ta bërë këtë metodë të zbardhjes së dhëmbëve, së pari duhet të bëni një pastë duke e përzier sodën e bukës me kripë dhe ujë. Produktin e fituar e aplikoni në dhëmbë dhe pastaj një shtresë të folies së aluminit e vendosni në pastë.

Dhëmbët duhet të jenë plotësisht të mbuluar me folien e aluminit dhe atë duhet ta lini ashtu për një orë.

Pastaj, duhet ta hiqni dhe t’i pastroni dhëmbët si zakonisht. Kjo metodë e zbardhjes së dhëmbëve është krejtësisht e sigurt dhe natyrale, si dhe nuk ka ndonjë efekt anësor.

Për shkak të efiçiencës që e ka, kjo metodë zakonisht rekomandohet edhe nga dentistët. /albeu.com/

Shtuar më 14/06/2016, ora 17:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori