Ja si të përkujdeseni në kushtet e shtëpisë për flokët
Femrat janë të prirura për të pasur flokë të gjatë. Kujdesi ndaj tyre është i madh, ndërsa me dendësinë e tyre edhe doza e maskave është i madh. Për rritjen e flokëve, parukierët kanë dhënë një maskë tejet ushqyese.

Për të ju duhen 1 e bardhë veze; 2 lugë çaji mjaltë; 1 luge vaj ulliri. Perzieni të gjithe përberesit së bashku dhe aplikojeni në flokë të thate maskën për 30 minuta.

Lajini flokët si zakonisht dhe më pas shplarjen mundohuni ta beni me ujë të ftohte ose të vakët. Këshillohet që kjo maskë të bëhet njëherë në javë. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 16:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori