Ja si të heqim stresin e ditës
Pëlqej
Na ndodh që të jemi të lodhur nga puna intesive, ose nga pagjumësia. Fytyra jonë nuk shkëlqen më, ndaj na shërben një maskë me bazë kamomili. Përbersit janë dy lugë me kamomil, një karrote, dy lugë mjalt dhe një luge kos.

Në grirese hedhim karrotën dhe kosin deri sa të bëhet një krem kompakt dhe homogjen. Më pas hedhim dy luge kamomil dhe dy lugë mjaltë, pasi kemi perfituar këtë mase homogjene e hedhim në fytyrë e dekolte për 15 min dhe me pas e shpëlajmë me ujë të vakët. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 16:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori