Ja si mund të riktheni zërin e ngjirur në mënyra natyrale
Për të trajtuar një zë të ngjirur, mund të përdorni trajtime natyrale që japin efekt në një kohë shumë të shkurtër.

Speci i kuq është një ndër përbërësit idealë për ngjirjen e zërit. Ai ndihmon në zbutjen e tytit të acaruar, zvogëlon dhimbjen, enjtjen dhe infeksionin e tij.

Ju nevojiten:

1 lugë çaji spec i kuq
1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Miksoni specin e kuq me një lugë gjelle mjaltë.
Përziejini së bashku dhe hajeni.

Mund ta përdorni edhe në një formë tjetër duke tretur ¼ lugë çaji piper të kuq dhe lëngun e një limoni.

Tretini në një gotë me ujë të ngrohtë dhe pijeni ngadalë./albeu.com/
Shtuar më 30/11/2016, ora 10:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori