Ja recetat "magjike" që na ndihmojnë të flemë
Gjumi kthehet në një luks të vertetë kur ne gjatë gjithë ditës kemi angazhime dhe akumulojmë strese. Specialistët bëjnë me dije se nese keni probleme me gjumin, duhet të përfshini ushqimet e mëposhtme pasi ju ndihmojnë të flini.

Në këtë grup bëjnë pjesë qershitë, bananet, tërshëra, karbohidratet e ndryshme (pa e tepruar), qumështi, farat e lulediellit,
qumësht me qershi si dhe me banane.

1 gote lëng qershish të freskëta • gjysmë banane • gjysmë gote qumësht lope ose qumësht soje • pak vanilje, përziejini të gjitha në mikser deri sa të përftoni një masë të njëtrajtshme. /albeu.com/


Shtuar më 07/11/2016, ora 11:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori