Krimet e Rënda lënë në burg pa afat Klement Balilin
Ja pse duhet të pini ujë menjëherë sapo të zgjoheni nga gjumi
Pëlqej
Një nga gjërat më të mira që mund t’i bëni organizmit tuaj është të pini ujë sapo zgjoheni në mëngjes. Kjo në Japoni është kthyer në traditë, pasi ata e përdorin këtë metodë prej shumë kohësh.

Por ja cilat janë benefitet e konsumit të ujit esëll:

Ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme si diabeti, bronkit, yndyra e gjakut, dhimbja e fytit, grumbujt, dështimi i veshkave, vjellja, astma, meningjiti, diarreja, gastriti, bronkit, epilepsi, sëmundjet e syve, kapsllëku, dhimbjet në trup dhimbje koke.

Sekreti është që të pini 4 gota ujë sapo të hapni sytë dhe pak para se të lani dhëmbët.

Sigurohuni që të mos pini më shumë ujë në 45 minutat e ardhshme. Gjysmë ore para se të hani një vakt, pini një gotë ujë për të tretur më mirë, por kurrë mos pini ujë sapo të keni mbaruar vaktin pasi ai do të hollojë lëngjet ndihmëse të tretjes.

Një gotë ujë lejohet të pihet një orë pas vaktit kështu ushqimi do të absorbohet më mirë.

Të moshuarit nuk duhet të pinë 4 gota çdo mëngjes. Në vend të kësaj, ata duhet të balancojnë konsumin sipas mundësive të tyre. Filloni të praktikoni këtë metodë sa më shpejt që të mundeni dhe do të vini re se sa energjik do të jeni dhe se si proceset në sistemin tuaj po ndodhin në një mënyrë më të shpejtë dhe më efikase. /albeu.com/
Shtuar më 04/12/2017, ora 16:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori