Ja në ç'gjendje e ka sjellë sëmundja këtë 22-vjeçar (KUJDES, pamje të rënda)

Sain Mumtaz
Sain Mumtaz
22-vjeçari pakistanez, Sain Mumtaz, vuan nga një sëmundje e quajtur Sendroma Proteus.

Sëmundja e cili paraqitet rrallë, karakterizohet me rritje jashtë normales dhe asimetrike të pjesëve të ndryshme të trupit.

Sain Mumtaz, i cili jeton në afërsi të qytetit Lahore, synon që të bëjë një jetë normale, si gjithë të tjerët, transmeton Albeu.com.

Endërra e tij është të martohet dhe krijojë familje ndërsa deri më tani ai asnjëherë nuk është vizituar në një mjek specialist.

"Kam lindur me këtë sëmundje. Asimetria në fytyrë, këmbë dhe krahë i bën njerëzit e tjerë të mendojnë se unë nuk jam si ata", shprehet 22-vjeçari, Mumtaz.

Shihni më sipër fotot e 22-vjeçarit. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 11:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori