Ja çfarë shkakton përdorimi i mikrovalës
Mikrovala, është objekti që shpesh na vjen në ndihmë për të përgatitur ushqimin dhe pse përdorimi i saj cilësohet i rrezikshëm.

Mikrovalat të cilat përgatisin ushqimin tuaj në mënyrë të ngadaltë, u zbulua për herë të parë në vitin 1970, ndërkaq tani sipas një studimi ato mund helmojnë ushqimin tuaj, madje sipas ekspertëve ato mund edhe të shkaktojnë vdekjen.

Ekspertët kuzhinier, paralajmëruan edhe në lidhje me përdorimin e enëve të stilit të vjetër për të përgatitur ushqimin për familjen, sepse ato mund të kenë nivele të pasigurta të plumbit.

Kështu dicka e tillë mund të jetë elementi kryesor i rrezikshëm që mund të ketë helmuar ngadalshëm ushqimin tuaj në cdo vakt. Si rezultat i një studimi të realizuar në vitin 2004 rezulton se'
tenxheret elektrike (mikrovala) është tejeet tronditëse në përgatitjen e ushqimeve, ngase gjatë pastrimit të ushqimit apo kullimit të tij nga yndyra apo uji i tepruar u pa rreth 20% e sasisë së plumbit në ushqim shkruan Time, përcjellë Klan Kosova.

Sipas raportit enët e qeramikës, të ndezura në 26 ° C, lirojnë dhjetë herë më shumë plumb se ato të cilat përmbajnë ndezjen në temperaturë dhome. /albeu.com/

Shtuar më 14/01/2016, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori