Ja çfarë ndodh nëse pini ujë në 6 të mëngjesit
Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin dhe ai do të mundësojë parandalimin e shumë sëmundjeve.
Ajo që duhet të bëni është të pini një gotë me ujë çdo mëngjes.

Përfitimet e shumta shëndetësore që vijnë duke ndjekur këtë rutinë janë të njohura në botën mjekësore.

Sipas studimeve, koha më e mirë për t’u zgjuar është ora 6 e mëngjesit.

Të konsumuarit e një gotë ujë në këtë orë, do të jetë gjëja ideale që mund të bëni për trupin dhe njihet si terapia japoneze e ujit.

Është jashtëzakonisht efektiv në parandalimin e sëmundjeve dhe kushteve shëndetësore si:

Artriti

Koliti

Migrena

Reduktimi i dhimbjeve

Dhimbjeve të gjoksit

Eliminimit të kolesterolit të keq

Presionit të lartë të gjakut

Ju duhet të pini vetëm 350 ml ujë pas zgjimit (rreth 2 gota).

Prisni 45 minuta dhe pastaj mund të konsumoni mëngjesin tuaj.


Shtuar më 19/04/2018, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori