Ja çfarë ndodh kur fleni me çorape
Në këtë botë ka dy lloje njerëzish, disa kur bëjnë gjumin veshin çorape e disa të tjerë nuk bëjnë dicka të tillë. Mbajtja veshur e corapëve është një mënyrë për tju zënë më shpejt gjumi.

Keni dëgjuar për vasodilatim- dilatimin e enëve të gjakut, është kjo gjë që tregon trurit se është koha për të fjetur, e dicka e ngjajshme nxitet nga ngrohja e këmbëve apo duarve të ftohta.

Ngrohtësia e fituar rishpërndahet në të gjithë trupin dhe bëhet gati për gjumin, kjo ju duket e pabesueshme, por sa më shumë vasodilatim në duar dhe këmbë aq më pak kohë nevojitet të ju zë gjumi. /albeu.com/
Shtuar më 27/01/2016, ora 16:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori